• Ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում ստացած Արցախի ոստիկանության ծառայողի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության և կյանքին վտանգ չի սպառնում։
• ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնել է զինվորականի կողմից պետական դավաճանության դեպքի բացահայտման մասին։ Հաղորդագրության համաձայն՝ մայորի կոչումով զինծառայողը 2021 թվականի հուլիսին Սյունիքի մարզի Իշխանասար կոչվող տեղանքում գերի է ընկել և Ադրբեջանի գաղտնի ծառայությունների հետ համաձայնագիր է ստորագրել նրանց տեղեկություններ փոխանցելու համար։ Սեպտեմբերին զինծառայողը վերադարձվել է հայկական կողմին, իսկ դեկտեմբերին նշանակվել է ծառայության, ինչից հետո տեղեկություններ է փոխանցել Ադրբեջանին՝ դրա դիմաց ստանալով ավելի քան քսան հազար դոլար գումար։ Մայորին մեղադրանք է առաջադրվել։
• Երևանի Մոնթե Մելքոնյան փողոցում առավոտյան վթարի է ենթարկվել վարչապետի աշխատակազմի աշխատակիցներին տեղափոխող ավտոբուսը։ տուժել է 14 քաղաքացի, Տուժածներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր։ Նրանք վերակենդանացման բաժանմունքում են։ 9-ի վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության, 1-ը` բավարար։ ՔԿ խոսնակը հայտնել է, որ վթարը տեղի է ունեցել նախնական տեղեկություններով միջադեպի պատճառն այն է, որ բախում է տեղի ունեցել ավտոբուսի և «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջև, ինչից հետո ավտոբուսը բախվել անկյունային բետոնե բաժանարարին։