• Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը պատրաստել է Հայաստանի հետ Եվրամիության հարաբերությունները վերանայող նոր զեկույց, որը կոչ է անում Ադրբեջանին դուրս բերել զորքերը Հայաստանի տարածքից, ընդգծում է, որ խաղաղության ցանկացած պայմանագիր պետք է ներառի ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը, Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության իրավունքներն ու անվտանգությունը, փախստականների և ներքին տեղահանվածների արագ և անվտանգ վերադարձն իրենց տներ և գովում է Հայաստանի ժողովրդավարական փոփոխությունները։
• Հայաստանի 2 փաստաբաններ ահազանգում են, որ ոստիկանության Էրեբունի բաժնում իրենց մասնագիտական գործունեության իրականացման ժամանակ այս գիշեր ոստիկանների կողմից ծեծի են ենթարկվել։
• «Մուլտի Գրուպ կոնցեռն» ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանը պահանջում է սնանկ ճանաչել Գագիկ Խաչատրյանի որդիրներին՝ Արտյոմ և Գուրգեն Խաչատրյաններին։ Գուրգեն Խաչատրյանի վերաբերյալ դիմումը մերժվել է, և Վճռաբեկ դատարանի դատական ակտը մտել է ուժի մեջ, իսկ Արտյոմ Խաչատրյանին սնանկ ճանաչելու գործով դեռևս վերջնական դատական ակտ չի կայացվել։