«Պատկերացնո՞ւմ եք, թե ինչպիսի ոռնոց կբարձրացնեին վարձու քաղաքագետները, լրագրողները, խմբագիրները, գրչակները, եթե հանկարծ պարզվեր, որ այսօր որևէ զորամաս է փակվում կամ վաճառվում Հայաստանում»,- ԱԺ նիստում «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելու վերաբերյալ միջնորդության քննարկման ժամանակ նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը։
«Այդպիսի ոռնոց չի բարձրացել, օրինակ, 2010-ականներին, քանի որ տարբեր շրջանականերն են ներգրավված եղել նման գործընթացներում, որոնք «փայեր» են ունեցել։
Այդ նույն շրջանակներն այսօր սոցցանցերում նկար են գցում ու ասում՝ մեր զինվորն ինչո՞ւ է այսօր տնակի կամ վրանի մեջ: Տնակի ու վրանի մեջ է, որովհետև զորանոցը ծախել եք, կերել եք: Եթե չծախեիք, չուտեիք, այսպես չէր լինի․․․
Այստեղ խոսքը փողի մասին չէ: Խոսքը պետականության ոչնչացման մասին է: Ասում եք՝ 20 տարի մեր բանակը մարտունակ է եղել․ տե՞նց եք մարտունակ բանակ պահել․․․
Այս ամենը «մեր դեմ խաղ չկա, ինչ ուզենք կանենք» տրամաբանությամբ է եղել: Երբևէ այս մարդիկ չեն պատկերացրել, որ գալու է պատասխան տալու ժամանակը»,- նշեց Պապոյանը՝ հավելելով, որ այս ամենը անպատժելիության հետևանք է։