«Ինչ վերաբերում է գործակալական ցանցերի հնարավոր բացահայտմանը, ես մեծ հույս ունեմ, որ մի մեծ գործակալական ցանց, այնուամենայնիվ, կբացահայտվի, բայց ցավ այն է, որ, ենթադրաբար, այդ գործակալական ցանցը ՀՀ հատուկ ծառայությունների հետ չի, որ աշխատում էր, ու հետևաբար, այդ ցանցի անունները ՀՀ հատուկ ծառայություններում չէ, որ գրված են։
Ես հույս ունեմ, որ մի ուրիշ երկրում տարիներ հետո գաղտնազերծման ժամանակ, ամեն դեպքում, այդ անունները երևան կգան»,- այս մասին ԱԺ իր ելույթում նշեց  ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը՝ ԱԱԾ արխիվից փաստաթղթերի ոչնչացման հնարավորություն տալու վերաբերյալ օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ:
«Իսկ ինչ վերաբերում է հարցին` թէ ի՞նչ միֆական բաներ են ոչնչացվում, ես կառաջարկեմ, որ մենք գանք ու հանգենք այն պատասխանին, թե, վերջիվեջո, հեղափոխության հասունացման ու վերջնականացման փուլում, ո՞վ, այնուամենայնիվ, ձեզնից կամ ձեր կոալիցիոն գործընկերներից ԱԱԾ-ից գողացավ Մարտի 1-ի հետ կապված որոշ փաստաթղթեր»,- նշեց Ալեքսանյանը։