Երևան քաղաքի ավագանին սահմանեց Երևան քաղաքում տեխնիկական և հատուկ նշանակության հրավառության իրականացման թույլատրելի վայրերը, պահանջները և պայմանները:
Երևանի փոխքաղաքապետ, նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը պարզաբանեց, որ ֆիզիկական անձանց արգելվում է հրավառություն իրականացնելը։
Երևան քաղաքում տեխնիկական և հատուկ նշանակության հրավառություն իրականացվում է Երևանի քաղաքապետի կողմից համապատասխան թույլտվություն ստացած իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերի կողմից: Տեխնիկական և հատուկ նշանակության հրավառություն թույլատրվում է իրականացնել Հանրապետության հրապարակում, Ազատության հրապարակում և դրանց կից հարակից տարածքներում՝ կառավարության որոշմամբ սահմանված տոնական օրերին:
Ավինյանը հավելեց, որ ի թիվս այլ կարգավորումների՝ նախատեսվելու է հրավառությունների ներմուծման արգելք, լինելու է փաթեթային լուծում:
«Բոլոր մնացած դեպքերում՝ հարսանիք, կնունք, ծնունդ, չեն կարող հրավառություն իրականացնել»,- ընդգծեց Ավինյանը: