• ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Ադրբեջանի կողմից Խրամորթում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքը։ «Նոյեմբերի 12-ին, ժամը 15.30-ին, ադրբեջանական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակել են տեղի բնակչի վրա, որը գյուղատնտեսական տեխնիկայի կիրառմամբ հողային աշխատանքներ էր կատարում Խրամորթից 1,8 կմ դեպի արևելք ընկած տարածքում։ Գնդակոծության հետևանքով տեղի բնակիչներից մեկը թեթև վիրավորվել է, տեխնիկան ստացել է աննշան վնաս»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
• Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի կողմից հայ-ադրբեջանական սահմանին վերջերս տեղակայված ԵՄ դիտարդական առաքելության ներկայացուցիչները փաստաթղթավորել են Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի ամենօրյա հարձակումները:
• Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին Ստամբուլում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ հայտնած ցավակցության համար: