ԵՄ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչները փաստաթղթավորել են Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի ամենօրյա հարձակումները. Մարուքյան․ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի կողմից հայ-ադրբեջանական սահմանին վերջերս տեղակայված ԵՄ դիտարդական առաքելության ներկայացուցիչները փաստաթղթավորել են Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի ամենօրյա հարձակումները:
«Ադրբեջանական բանակի ամենօրյա հարձակումները Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա լավ փաստագրված են վերջերս Հայաստանում տեղակայված ԵՄ մոնիտորինգային կարողությունների կողմից: Առաքելությունը ԵՄ-ին և մյուսներին պարզ կդարձնի, որ հարձակումներն անհիմն են և լավ ծրագրված ահաբեկչություն են Ադրբեջանի կողմից հայկական պետականության նկատմամբ»,- թվիթերյան էջում գրել է Մարուքյանը՝ նաև տեսանյութ հրապարակելով   ԵՄ առաքելության ավտոշարասյան ընթացքից: