• Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Երևանի և մարզային փրկարարական վարչությունների ծառայողներից կազմվել է վարժական հավաքի մասնակիցների ջոկատ, որը մարտական ծառայություն է իրականացնելու պետական սահմանի երկու մարտական հենակետերում: Այսօր ջոկատին առաջնագիծ է ճանապարհել ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը։
Սփյուռքահայերի 74 տոկոսը պատրաստ է Հայաստանում ներդրումներ անել։ Այս մասին հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։ Նրա խոսքով՝ Սփյուռքի հանձնակատարի հետ իրենց արած հետազտությունը ցույց է տալիս, որ մարդիկ դիտարկում են նաև մասնավոր ներդրումային հնարավորությունները։
• Վրաստանը հիասթափված է, որ Մոլդովան և Ուկրաինան արդեն ստացել են Եվրամիությանն անդամակցության թեկնածուի կարգավիճակ, իսկ Վրաստանին խոստացել են միայն հեռանկար: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին։ Նրա խոսքով՝ «վրացիներն այնքան եվրոպացի են և այնքան վաղուց, որ ինչ-որ պահի պետք է միանան այդ եվրոպական ընտանիքին»։