• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում գարնցված աշխատատեղերի նոր ռեկորդի մասին է հայտնել այսօր։ Նա նշել է, որ Հայաստանում գոյություն ունի 691 հազար գրանցված և վճարվող աշխատատեղ: Նա այսօր մասնակցել է Ազգային ժողովում հաջորդ տարվա բյուջեի նախնական քննարկումներին և ասել է, թե իր կառավարությունը 4 տարում՝ 2018 թվականի մայիսից մինչև այս տարվա հոկտեմբեր ստեղծել է 143 հազար աշխատատեղ։
• Նա նաև հայտարարել է, թե Հայաստանում 2024 թվականի հունվարից կներդրվի եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը: Դրանով Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներն առանց բացառության պետք է եկամուտների հայտարարագիր ներկայացնեն:
Փաշինյանն անդրադարձել է նաև Սոչիում իր, Իլհամ Ալիևի և Վլադիմիր Պուտինի եռակողմ հանդիպմանն ու ասել է, թե հանդիպման արդյունքում քայլ արվեց խաղաղության օրակարգի իրականացման ուղղությամբ։
• ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փևրայսը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կշարունակի ներգրավված լինել հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացում նաև առաջիկա ամիսներին՝ դյուրացնելու Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև քննարկումները, և դա կանի երկկողմ, գործընկերների հետ, ինչպես նաև՝ տարբեր կազմակերպությունների միջոցով: