• Սոչիի հանդիպման արդյունքում հայտարարություն է սպասվում։ Այս մասին Factor.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ «Այո՛, կարծում եմ՝ հայտարարություն կլինի, որովհետև այդ միջոցառումները որևէ կերպ պետք է ավարտվեն», – ասաց Սիմոնյանը։
• 2023-ի բյուջեում Հայաստանն Արցախին 144 միլիարդ դրամի չափով ֆինանսավորում կհատկացնի. այս մասին նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը: Նա անդրադարձավ նաև ՀՀ պետական պարտքին, նշելով, որ Կառավարությունը նախատեսում է պետական պարտքը 60.3 %-ի փոխարեն 2023 թ-ին հասցնել շուրջ 50 %-ի։
• Լաչինի միջանցքի համայնքներից Հայաստան տեղափոխված 104 ընտանիքի տրամադրվել է միանվագ դրամական աջակցության։ Շահառու ընտանիքներին տրամադրվել է 75,000-ից 181,000 ՀՀ դրամ՝ ընտանիքի անդամների թվի հաշվարկով․ տեղեկացնում են Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունից