Ինձ համար անակնկալ էր, որ ես տեղյակ չեմ այս նամակների մասին, ո՞ւմ եք զեկուցել. վարչապետը ՍԱՊԾ պետից պարզաբանում պահանջեց
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը նշեց՝ տեղեկություն ունի, որ Սննդի անվտանգության ծառայության պետ Իշխան Կարապետյանը մայիսի 10-ին և մայիսի 16-ին նամակներ է ստացել Ռուսաստանի Դաշնության «Ռոսսելխոզնադզոր» կազմակերպությունից: «Ինձ համար անակնկալ էր, որ ես տեղյակ չեմ այս նամակների մասին, պարոն Կարապետյան ես ուզում եմ իմանալ Ձեր գործողությունները այս նամակները ստանալուց հետո»,- դիմելով ՍԱՊԾ պետին՝ հարցրեց վարչապետը:
Ի պատասխան Իշխան Կարապետյանն ասաց, որ այդ նամակները պարբերական բնույթ են կրում. «Տարվա ընթացքում մենք ստանում ենք բազմաթիվ նամակներ, և մենք նույնպես ուղարկում ենք նամակներ Ռուսաստանի մեր գործընկերներին»:
Կառավարության ղեկավարը շարունակեց պնդել՝ Իշխան Կարապետյանն ում է զեկուցել այդ մասին: «Ո՞ր իրավիճակի մասին, պարոն վարչապետ»,- փորձեց հասկանալ Իշխան Կարապետյանը: «Էն, որ մեր ռուս գործընկերներից նամակներ ենք ստանում, կոնկրետ իրավիճակներ են ներկայացնում: Ես ուզում եմ իմանալ ո՞ւմ եք այս մասին զեկուցել: Ես վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո զանգել եմ Ձեզ հարցրել, խնդիրներ ունե՞նք գյուղմթերքի արտահանման վերաբերյալ, Դուք ասել եք, որ ոչ: Դրանից հետո նամակներ եք ստացել և իմանալով, որ ինձ դա հետաքրքրում է, ուզում եմ իմանալ՝ ո՞ւմ եք զեկուցել և ի՞նչ խնդիրներ եք ձեռնարկել այդ խնդիրները վերացնելու ուղղությամբ »,- պարզաբանեց վարչապետը:
Իշխան Կարապետյանը, սակայն, հարցը կրկին փորձեց շրջանցել Փաշինյանի հերթական հորդորից հետո, ՍԱՊԾ պետն ասաց՝ փորձել է կապվել փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի հետ, բայց չի ստացվել: Կարապետյանն, այդուհանդերձ, վստահեցրեց, որ խնդրի առնչությամբ քայլեր ձեռնարկել են: Վարչապետն էլ պահանջեց, որ գյուղմթերքների արտահանման գործընթացը տեղի ունենա անհրաժեշտ պայմանների խստիվ պահպանմամբ: