• Արցախի ՊԲ-ից հայտնել են, որ գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը Արցախի շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է: Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանունները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը’ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան: Վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր:
• Իրավիճակին կառավարության նիստի ժամանակ անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա հայտարարել է, որ Ադրբեջանը ԼՂ-ում իրադրության սրման է գնացել, երբ մեկնարկել է Կոռնիձոր-Տեղ Մ12 ճանապարհի շինարարությունը։ Միաժամանակ, ըստ Փաշինյանի՝ հայկական կողմը միջանցքի փոփոխության որևէ պլանի համաձայնություն չի տվել։
• Փաշինյանը մի կողմից նշել է, որ Ադրբեջանը պիտի հարգի իր ստորագրությամբ ստանձնած պարտավորությունները, մյուս կողմից հայտարարել է, թե եթե ՌԴ-ն ու Բաքուն երաշխավորեն շփման գծի անձեռնմխելիությունը՝ ԼՂ ՊԲ-ի հերթապահության կարիք չի լինի։ Փաշինյանը նաև ասել է, որ անհրաժեշտ է խաղաղապահներին ավելի լայն միջազգային մանդատով օժտել։