Ազգային ժողովում քննարկվում է Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստինե Գրիգորյանի ընտրության հարցը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանն անդրադարձավ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Օհանյանի ելույթին՝ մասնավորապես նրա հնչեցրած այն հարցին, թե ինչու է ՔՊ-ն այդքան խոսում անցյալի մասին:
«Պարո՛ն Օհանյան, մենք անցյալի հետ առերեսվելու խնդիր չունենք, շատ լավ գիտենք՝ ինչ էր կատարվում վերջին 30 տարիների ընթացքում, և կարող ենք արձանագրել, որ հեղափոխությունը դրա պատասխանն էր, հեղափոխությունն անցյալի գնահատականն էր և նախկինների մերժումը»,- նշեց պատգամավորը՝ հավելելով, որ, այնուամենայնիվ, մնացել է անցյալին պետական մակարդակով արձագանելու գնահատական տալու խնդիրը:
Անդրադառնալով Հայկ Միամիջանյանի՝ նախորդ նիստի ընթացքում ունեցած ելույթին, Ղազարյանը նշեց. «Պարո՛ն Մամիջանյանը խոսում էր դագաղների և հեղափոխության օրերի տարբեր երևույթների մասին: Ես դագաղներ չեմ տեսել, ես տեսել եմ պայթող նռնակներ՝ ուղղված ժողովրդի կողմը, տեսել եմ քաղաքական բեմից առևանգվող մեր գործընկերներին և թե ինչպես էին մեր քաղաքական թիմի ներկայացուցիչները բեմից պարբերաբար խաղաղության կոչեր անում»: