Ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը պարտվել այնտեղ, որտեղ ՏԻՄ ընտրություններին չեն մասնակցել Ռոբերտ Քոչարյանը կամ Սերժ Սարգսյանը: Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ այս հարցին անդրադարձավ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնես Խամոյանը:
««Հայաստան» դաշինքը, որպես նախընտրական միավոր, մասնակցում էր համապետական ընտրություններին՝ հստակ նպատակով՝ վերցնել ամբողջական իշխանությունը: Իշխանությունը կայուն է, ընդդիմությունը փոփոխական: «Հայաստան» դաշինքի մաս կազմողՀՅԴ-ն համայնքներից 70 տոկոսում մասնակցություն է ունեցել ՏԻՄ ընտրություններին, և ՀՅԴ անդամները ներկայացված են գրեթե բոլոր համայնքների ավագանիներում:
Կարևորը ոչ թե «Հայաստան» դաշինքի, որպես ընտրական միավոր, ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցություն չմասնակցությունն է այլ փաստը, որ իշխանության փլուզման ականատեսն ենք մենք լինում: Ամենակարևոր հանգամանքն այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը փլուզվում է»,-նշեց պատգամավորը:
«Կեղծ է, երբ ասում են` Քոչարյանը չմասնակցեր ընտրություններին՝ Նիկոլ Փաշինյանը կպարտվեր»,- ընդգծեց Խամոյանը: