Երկրում բիզնես միջավայրը փչացնող մոտեցումներ կան, որոնք ուղղված են բյուջեն հարկերով ապահովելուն․ Գագիկ Մակարյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը մտահոգված է, որ Հայաստանում առկա է բիզնես-պետական պաշտոնյաներ սերտաճումը, պաշտոններ զբաղեցնող մարդկանց մոտիվացիայի պակասն ու նրանց անփութությունը. «Հավասարաչափ չեն կիրառվում տեսչական ստուգումները, թափանցիկ չեն գործում և խտրական վերաբերմունք են ցուցաբերում ոլորտում»:
Բանախոսի խոսքով՝ երկրում բիզնես միջավայրը փչացնող մոտեցումներ կան, որոնք ուղղված են բյուջեն հարկերով ապահովելուն: «Գործատուները տարիներ շարունակ պատժվել են մեծ հարկեր դուրս գրելով, և հաճախ ուրախանում են, երբ իրենց առաջարկում են 200 հազարի առևտրային օբյեկտի վրա հարկ գրվի, իբր ինքը էլեկտրոնային հաշիվ դուրս չի գրել, այն դեպքում, երբ ինքը հենց այդ համակարգով էլ աշխատել է»,- նշեց Մակարյանը։