ՏԱՐԱԿԱՐԾԻՔ. Ունի՞ արդյոք ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը հանրության լայն աջակցությունը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հանրապետական կուսակցության կողմից Հայաստանի չորրորդ նախագահի թեկնածու առաջադրված Արմեն Սարգսյանը մինչ Սերժ Սարգսյանի առաջարկն ընդունելը ցանկություն էր հայտնել հանդիպել քաղաքական ուժերին, հանրության լայն շրջանակներին, ինչպես նաև սփյուռքահայությունը ներկայացնող կառույցներին և այլն:
Նախագահի թեկնածուն այդպիսով նպատակ ուներ նաև իր թեկնածության շուրջ լայն համաձայնության հասնել: Արմեն Սարգսյանի թեկնածությունն առաջադրելիս նման ցանկություն էր հայտնել նաև նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Մինչ իշխանության ներկայացուցիչները պնդում են, որ Արմեն Սարգսյանի թեկնածության շուրջ հաջողվեց լայն համաձայնության հասնել, ընդդիմադիրներն ու քաղհասարակության ներկայացուցիչները հակառակ պնդումներն են անում:
Հաջողվե՞ց արդյոք Արմեն Սարգսյանին ստանալ հանրության և քաղաքական ուժերի աջակցությունը:
Թեմայի շուրջ Factor.am-ը զրուցել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանի և Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր Սաքունցի հետ: