«Մենք երբևէ չենք մերժել որևէ հանդիպում որևէ քաղաքական ուժի կամ երկրի ղեկավարի հետ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց արտախորհրդարանական  քաղաքական ուժ դարձած ԼՀԿ նախագահ  Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ երեկ կայացած հանդիպմանը:
«Հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը մեզ ասել է, կա գաղափար արտախորհրդարանակն ուժերի ինչ-որ ֆորմատ ստեղծել, որ նրանց ձայնը լսելի լինի՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել է 26 ուժ, բայց խորհրդարանում լինելու են 3-ը:
Պաշտոնի վերաբերյալ քննարկում չի եղել: Եվ ես էլ չեմ ակնկալում»,- նշեց Մարուքյանը։
Նա նաև նշեց՝ աշխատանք չի փնտրում, կուսակցությունը մեծ գործ ունի անելու, բայց մինչ այդ հանգստանալու կարիք ունեն բոլորը: «Տան երես չենք տեսել»,- ասաց Մարուքյանը՝ թվարկելով, թե 2015-ին կուսակցության հիմնադրվելուց հետո ինչ ընտրությունների միջով են անցել։
ԼՀԿ նախագահը հավելեց, որ աշնանը կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների ընթացքում կտեսնեն, եթե կառույցը լավ վիճակում է, կմասնակցեն ընտրություններին, եթե չէ՝ պաուզա կվերցնեն նաև այդ առումով։