ԱԺ արտահերթ նիստում պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանն ու Վահագն Ալեքսանյանը բանավիճեցին՝ անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի գործունեությանը:
Վահագն Ալեքսանյանը պատասխանելով Աննա Գրիգորյանին՝ նշեց. «Տիկին Գրիգորյանը լավ կանի պատասխանի, որ իր ընտանիքի անդամը՝ ամուսնու եղբայրը, երբ նոյեմբերի 9-ին գրոհում էր կառավարության շենքը, արդյո՞ք մեկն էր այն մարդկանցից, որ Մարտիրոս Սարյանի նկարն էին գողանում կառավարության շենքից։ Ի՞նչ արեցի՞ն էդ նկարը, ծախեցի՞ն։
Եվ այսօր այստեղ ականատես եղանք մի եզակի լկտիության, երբ այս դահլիճում Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչը քմծիծաղով ասում է՝ ասում եք՝ Քոչարյանից չեք վախենո՞ւմ։
Այս դահլիճի պատերը դեռ ներծվված են Հոկտեմբերի 27-ի արյամբ, որը տեղի է ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության օրոք, որը տեղի է ունեցել մի քանի օր հետո այն բանից, երբ Անվտանգության խորհրդի նիստում Վազգեն Սարգսյանն ու Կարեն Դեմիրճյանը դեմ են քվեարկել Մեղրին հանձնելու՝ Ռոբերտ Քոչարյանի ծրագրին։
Մենք չենք վախենում, որովհետև առանց անսահման պետական իշխանության ու անպատժելիության ձեր առաջնորդը՝ Ռոբերտ Քոչարյանը, նույն խեղճ, մեջքը ծուռ արարածն է, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին ասում էր՝ ալբանացի եմ»։
Հիշեցնենք՝ Աննա Գրիգորյանը դուրս է եկել իշխանական խմբակցությունից և այժմ Ռոբերտ Քոչարյանի դաշինքի պատգամավորի թեկնածու է: