Պաշտպանության նախարարությունը արձագանքել է տարածվող լուրերին, թե մարտեր են եղել Սյունիքում։ Նախարարությունը հայտնել է, որ մարտերի մասին տեղեկությունները կեղծ են, և պարզաբանել է տեղի ունեցածը։ Հաղորդագրության համաձայն՝ մայիսի 12-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանական զինուժը, «սահմանների ճշգրտման» հիմնավորմամբ, փորձել է որոշակի աշխատանքներ իրականացնել Սյունիքի սահմանային հատվածներից մեկում։ Հայկական ստորաբաժանումների ձեռնարկած միջոցառումներից հետո ադրբեջանական զինվորականները դադարեցրել են այդ աշխատանքները, ինչից հետո սկսվել են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակը հարթելու ուղղությամբ։
2020 թ. նոյեմբերի 10-ին հաստատված հրադադարն Ադրբեջանին չի ազատում պատասխանատվությունից։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի ԱԳՆ-ն։ Հայտարարության համաձայն՝ երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումը ենթադրում է Արցախի դեմ վերջին զինված ագրեսիայի հետևանքների շտկում, այդ թվում՝ Արցախի Հանրապետության տարածքների դեօկուպացիա, ռազմագերիների և պատանդների ազատ արձակում, ինչպես նաև բանակցությունների բարեխիղճ վարում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո՝ հակամարտության համապարփակ կարգավորման նպատակով:
Դիզվառելիքի մատակարարման ուշացումների պատճառով, այսօր «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի ավտոբուսները առավոտվանից չեն սպասարկել հանրությանը։ Այս մասին հայտարարել է Երևանի քաղաքապետի խոսնակը։
Այս հայտարարությանը արձագանքել է վառելիք մատակարարող CPSOil ընկերությունը։ Հայտարարության համաձայն՝ իրենք դադարեցրել են վառելիքի մատակարարումը, քանի որ ամիսներով չեն ստացել վառելիքի դիմաց վճարները։