Մայիսի 4-ի դրությամբ զինծառայությունից, հավաքների խուսափած 5433 անձ գտնվում է հետախուզման մեջ: Այս մասին խորհրդարանում ասել է արդարադատության նախարարի տեղակալը։ Խորհրդարանը քննարկում է այս անձանց համաներումով ազատելու նախագիծը։ ԻՔ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարել է, որ դա մարդասիրական նախաձեռնություն է, որով այս մարդկանց հնարավորություն են վերադառնալ Հայաստան։
Արդբեջանի կողմից Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց Մայր տաճարում իրականացվող շինարարական աշխատանքների վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ-ն։ Դրանում ասվում է, որ առավել քան հիմնավոր են մտահոգությունները, որ Ադրբեջանի այս գործողությունները նպատակ ունեն հայկական ինքնությունից զրկել Շուշիի Մայր տաճարը։
Աշխատողները կկարողանան գործադուլ անել, եթե ներգրավված է անձնակազմի 50%-ը՝ նախկին 70%-ի փոխարեն։ Այս մասին կետեր են նախատեսված օրենքի նախագծում, որ այսօրվա ասուլիսին ներկայացրել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության վարչության պետ Ժորա Սարգսյանը։