Ոտնձգություն՝ մամուլի ազատության դեմ․ ստացվում է՝ նորից քրեականացվում է զրպարտությունն ու վիրավորանքը. Թովմասյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Զրպարտությունը և վիրավորանքը քրեականացնելու նախագիծը ռիսկեր է պարունակում և այն խորհրդարան բերելով՝ կոնկրետ ոտնձգություն ենք անում մամուլի ազատության դեմ։ ԱԺ-ում այս մասին ասաց անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը՝ ընդգծելով՝ ստացվում է՝ նորից քրեականացվում է զրպարտությունն ու վիրավորանքը:
Պատգամավորի խոսքով լրագրության դեմ իրականացվող քայլերն ակնհայտորեն հաջորդում են մեկը մյուսին. «Դրանք բոլորը գտնվում են օրակարգում։ Լինելով լրագրողի իշխանություն՝ ակնկալում էի, որ այլ վերաբերմունք կլիներ լրագրողների և խոսքի ազատության նկատմամբ։ Հիմա ստացվում է՝ եթե նույնիսկ ուզում ենք լրագրողներին որևէ կերպ օգնել, նպաստել նրանց գործունեության ազատությանը, մեր բոլոր քայլերով հակառակն ենք իրականացնում»,-ասաց Թագուհի Թովմասյանը՝ հավելելով, որ ամենաբարձր միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպություններն անգամ արձանագրել են, որ Հայաստանում մամուլի ազատությունը մտահոգիչ վիճակում է։