ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվում է «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն առաջարկում է ռազմարդյունաբերական համալիրին կից ստեղծել գիտական կենտրոն, որտեղ երկրորդ և երրորդ մակարդակի ուսումնառություն անցնելու ցանկություն հայտնած անձանց կտրվի տարկետում՝ զինվորական ծառայության զորակոչից:
Հիմնական զեկուցող, ԼՀԿ խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը նշեց, որ պաշտպանության նախարարությունը պետք է հանդես գար նման նախաձեռնությամբ և հիշեցրեց, որ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին ներկայացվել է այս առաջարկը և նախարարը խոստացել է ավելի մեծ փաթեթ ներկայացնել: «Անցավ մոտ երկու տարի, և իր խոստացած փաթեթից ոչինչ չարվեց, և ես շրջանառության մեջ դրեցի այս նախագիծը: Այն, ինչ խոստացել էր նախարարը, չարվեց, լավ կլիներ, որ արվեր»: