Տեսականորեն, ինչ-որ մի օր  Արբեջանի հետ կարող են լինել նորմալ հարաբերություններ։ Այս մասին ՌԲԿ հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն Իլյա Դորոնովին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
«Տեսականորեն, ինչ-որ մի օր  Արբեջանի հետ կարող են լինել նորմալ հարաբերություններ։ Իսկ թե պատերազմից հետո, թե մի քանի տարուց, չգիտեմ, չեմ կարող պատասխանել, քանի որ Հայաստանի համար չափազանց ցավոտ է, ինչպես ցավոտ է եղել ադրբեջանցիների համար 94, 95, 96 թթ-ին։ Սակայն մինչ հարաբերությունների կարգավորման, ինչ-որ նախագծերի մասին խոսելն, այսօր կա չափազանց ցավոտ հարց, որը պետք է լուծել։ Ադրբեջանում գտնվում են հայ ռազմագերիներ, Հայաստանում կամ Ղարաբաղում ադրբեջանցի ռազմագերիներ չկան, Ադրբեջանում կան։ Սա Հայաստանում շատ ցավոտ հարց է։ Եթե այս ամենին նայենք միջազգային իրավունքի տեսանկյունից, դա սխալ է։ Կարծում եմ, որ այս պահին շատ ճիշտ կլինի, եթե Ադրբեջանը վերադարձնի բոլոր ռազմագերիներին՝ ի ցույց դնելով որոշակի մարդասիրական ու մարդկային վերաբերմունք»,- ասել է ՀՀ նախագահը։