Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Եվրախորհրդի ղեկավարի ներկայացուցիչ Քրիստիան Դանիելսոնի հետ հանդիպմանը ընդդիմության հետ կառուցողական երկխոսության պատրաստակամություն է հայտնել ՝ երկրում հնարավոր քաղաքական ճգնաժամը շուտափույթ լուծելու համար: Այս մասին ասված է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ, գրում է Sputnik Georgian-ն:
«Մենք վերահաստատում ենք կառուցողական երկխոսության մեր պատրաստակամությունը` հնարավորինս շուտ ձևավորելու ընդդիմության հետ համապատասխան համաձայնագիրը։ Մենք արդյունքին ուղղված կուսակցություն ենք, որը կկայացնի կոնկրետ որոշումներ », – վարչապետի խոսքերն է մեջբերում մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպմանը մեկ անգամ ևս շեշտվել է բոլոր կողմերի `ժողովրդի և երկրի շահերով առաջնորդվելու և փոխզիջումային լուծում գտնելու ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկելու անհրաժեշտությունը: Ղարիբաշվիլին շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելին և նրա ներկայացուցիչ Դանիելսոնին քաղաքական ճգնաժամի կարգավորման հարցում օգնության համար: