3) խաղային փոխանցավազք` թենիսի գնդակով,
4) խաղային փոխանցավազք 80 մ (30 մ + 30 մ + 20 մ),
5) օղակներով նետումներ նշանակետին,
6) հավաքիր «ՀԱՂԹԱՆԱԿ» բառը:
Մրցույթի մարզային փուլում ընդհանուր թիմային հաշվարկում յուրաքանչյուր տարիքային խմբում մրցանակային տեղեր գրաված ընտանիքները կստանան հավաստագրեր և դրամական պարգևներ, իսկ եզրափակիչ փուլում մրցումային խմբերում 1-3 տեղերը գրաված ընտանիքները կպարգևատրվեն համապատասխանաբար 350, 300 և 250 հազարական դրամով, մեդալներով, հուշանվերներով և վկայագրերով: Բացի դրանից՝ կպարգևատրվեն մրցույթի եզրափակիչ փուլում յուրաքանչյուր տարիքային խմբում առանձին մարզաձևերից առաջին տեղերը գրաված ընտանիքները, հաշմանդամություն ունեցող անձ ունեցող ընտանիքները և ընտանիքների ամենակրտսեր մասնակիցները:
«Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար մինչև մայիսի 30-ը հայտերը պետք է ներկայացվեն Հայաստանի Հանրապետության մարզպետարանների, Երևանի քաղաքապետարանի և Արցախի Հանրապետության ռազմահայրենասիրության, երիտասարդության, սպորտի և տուրիզմի նախարարության համապատասխան վարչություններ ու բաժիններ: