Ազգային-ժողովրդավարական բևեռի նախաձեռնող խումբը ՄԽ համանախագահող երկրների ներկայացուցիչների ժամանման առիթով հավաք և երթ է կազմակերպել Գարեգին Նժդեհի հուշարձանի մոտից դեպի ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն:
«Արցախը եղել և լինելու է հայկական: Գրեթե երեք տասնամյակ բանակցություններն ընթացել են Մինսկի խմբի համախագահության շրջանակում, այսօր Մինսկի խմբի երկու ներկայացուցիչներ այստեղ են՝ բանակցելու կամ քննարկումներ ունենալու մեր երկրի ղեկավարության հետ: Մենք ուզում ենք Ֆրանսիայի և ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչներին հստակ դիրքորոշում արտահայտել, որ բանակցությունների գործընթացը պետք է վերադառնա իր իսկական՝ Մինսկի խմբի ձևաչափի մեջ: Չի կարող ռուս-թուրքական համաձայնությամբ «լուծում» լինել: Բանակցություններն ընթացել են երեք հիմնական սկզբունքների հիման վրա, այդ կապիտուլյացիոն պայմանագրով այդ սկզբունքներն արհարահվել են»,- նշեց «Մոդուս Վիվենդի» կենտրոնի ղեկավար Արա Պապյանը:
«Այս հրադադարը, որը չգիտենք,թե ինչպես ձևախեղվեց և դարձավ միջազգային փաստաթուղթ, ոչ թե ավելացնում է մեր անվտանգությունը, այլ լուրջ խնդիրներ է առաջացնում»,- ընդգծեց Պապյանը