Բոլորս պատրաստ ենք զոհվել, բայց հիմա ժամանակն է զոհելու, այս պատերազմով պետք է վերջնականապես լուծենք այս հարցը։ Այս մասին այսօր ԱԺ հատուկ նիստում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ դիմելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Ես չեմ ուզում, որ այս պատերազմի համատեքստում ապագայում ունենանք խոսակցություններ, որ մենք կարող էինք անել այսինչ բանը, սպասում էինք հրամանի։ Պարո՛ն վարչապետ, այսօր ժամը 4-ից սկսած, երբ ռազմական դրությունն ուժի մեջ է մտել, գործող Սահմանադրությամբ՝ Դուք ստանձնել եք գերագույն գլխավոր հրամանատարի առաքելություն։ Ուրեմն, տվեք ամբողջական հրամաններ, տվեք հրաման՝ գնալ առաջ, շարժվել առաջ, և բոլորով գնանք առաջ, որովհետև եթե մենք այս պատմությունը թողենք կիսատ, շարունակելու ենք արնաքամ լինել, իսկ մենք արնաքամ ենք լինում արդեն շուրջ 25 տարի»,- մասնավորապես ասաց Մարուքյանը։