Խորհրդարանում շարունակվում է 2018 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումը: ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Մինչ ելույթի բովանդակությանն անցնելը, Նաիրա Զոհրաբյանը դժգոհեց, որ քննարկմանը ներկա չեն վարչապետն ու փոխվարչապետը:
Նկատենք՝ վարչապետ Կարապետյանը քննարկման մեկնարկին դահլիճում էր, սակայն կարճ ժամանակ անց լքեց նիստերի դահլիճը:
«Այն, որ կառավարության ղեկավարը, փոխվարչապետն այստեղ չեն, շատ պարզ խոսում է այն բանի մասին, որ չի հետաքրքրում նրանց այստեղի քննարկումները, քանի որ լավ գիտեն, որ ինչ էլ խոսեն, միևնույն է, կա խորհրդարանական մեծամասնություն, որը կբերվի պատեհ պահի դահլիճ, և երկրի տնտեսական կարևորագույն փաստաթուղթը կսղացնեն ու կանցկացնեն: Դրա համար կառավարության մի քանի ներկայացուցիչներ են ներկա, որոնք վստահաբար ձանձրանում են ընդդիմության ելույթներից: Շատ լավ գիտեն` կա քաղաքական որոշում, և վաղն առավոտյան այստեղ դակվելու է»,- հայտարարեց Զոհրաբյանը: