«Ակնհայտ է, որ այս Սահմանադրությունը լեգիտիմ չէ ու ընդունելի չէ հանրության կողմից և այն գրվել է նախորդ իշխանության համար»,- Factor TV-ի հետ հարցազրույցում ասում է «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Գարեգին Միսկարյանը։
Նա որպես իր ասածի ապացույց բերում է վարչապետի ու ՍԴ նախագահի լիազորությունների միջև եղած տարբերությունը․ «Դրա վառ ապացույցն է այն, որ Հրայր Թովմասյանը, հանդիսանալով Սահմանադրական դատարանի նախագահ, ավելի մեծ լիազորություններ ունի, հնարավորություններ ունի որոշումների վրա ազդելու, քան նույնիսկ վարչապետը։ Այնպես են գրել Սահմանադրությունը, որ ամեն ձևով պահեն իշխանությունը՝ թե՛ դատական, թե՛ գործադիր։ Ֆորսմաժոր էր նախկինների համար կառավարությունն ու Ազգային ժողովը կորցնելը, բայց Սահմանադրական դատարանն այնպիսի լծակներ ունի, որ իրավական ճանապարհով հնարավոր չէ ազատվել նրանցից, ովքեր այդ ամբողջը իրականացրել են»,- պարզաբանեց Գարեգին Միսկարյանը։