Factor.am-ի հարցազրույցը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանի հետ:
– Նախ՝ ուզում եմ իմանալ, թե քվեարկության ժամանակ ի՞նչ խախտումներ է արձանագրել «Իմ քայլը»:
– Այդ խախտումների մասին ինֆորմացիան փոխանցել ենք իրավապահ մարմիններին: Դրանք մեծապես կապված էին կուտակումների հետ ընտրատեղամասերի մոտ, եղել են դեպքեր, երբ նախատեսվածից ավելի մեծ թվով անձինք են եղել ընտրատեղամասի ներսում, այս խնդիրները հանձնաժողովների նախագահների հետ քննարկումների միջոցով մեր վստահված անձինք և հանձնաժողովականներն են լուծել: Բոլոր մնացած դեպքերով, որտեղ հասարակական կարգի պահպանման խնդիրներ են եղել, դիմել ենք իրավապահ մարմիններին:
– Նաիրա Զոհրաբյանը Սյունիքում դժգոհել է, որ մարզպետն անձամբ է ուղղորդել մարդկանց՝ գնալ և ընտրել «Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածուներից որևէ մեկին: Ձեզ հասե՞լ են նման տեղեկություններ:
– Ես նման տեղեկություն չունեմ, բայց վստահորեն կարող եմ ասել, որ կա քաղաքական կամք, որ նման որևէ պարագայում քաղաքացիները կարող են դիմել ոստիկանություն, և մարդիկ, ովքեր ուղղորդել են և, առաջին հերթին այն մարդիկ, ովքեր արջի ծառայություն են մատուցել մեր քաղաքական ուժին, օրենքի ամբողջ խստությամբ պատիժ կկրեն:
– Դա վերաբերում է նաև Սյունիքի մարզպետին, եթե պարզվեց, որ հավաստի է…
– Բնականաբար: