Գորիսում նռնակի պայթյունի դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։
Factor.am-ին ՔԿ-ից հայտնել են, որ քրեական վարույթը նախաձեռնվել է՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի (սպանությունը) (2 դրվագ), 44-155-րդ հոդվածի (սպանության փորձը), 335-րդ հոդվածի (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը) հատկանիշներով:
Ավելի վաղ ՆԳՆ-ն հայտնել էր, որ Գորիսում նռնակի պայթյունի հետևանքով կա 2 զոհ, 1 վիրավոր:
Գորիսի համայնքապետի հայրը՝ Գագիկ Առուշանյանը Factor.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ Գորիսում միջադեպը տեղի է ունեցել համայնքապետի վարորդի և նրա հորեղբոր որդու միջև ծագած վեճի հետևանքով։ Նրա խոսքով՝ որդին միջադեպի հետ կապ չունի և դեպքի պահին մարզասրահում է եղել։
«Վարորդն ու իր հորեղբոր տղան հողի հետ կապված վիճաբանություն են ունեցել, մի քանի օր առաջ էլ են վիճել։ Վարորդին կանչել ա հաշիվ պարզելու, ուզել ա նռնակը գցի վարորդի վրա, վարորդն էլ թռել ա, որ ձեռից վերցնի, հանկարծ չպայթեցնի, միասին պայթել են»,- պատմեց Առուշանյանի հայրը։ Նրա փոխանցմամբ՝ պայթյունի հետևանքով վիրավորված քաղաքացին վարորդի ընկերն է։