«Ինձ համար շատ ծիծաղելի էր Փաշինյանի երեկվա ասածը»,- այս մասին հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով Աժ-ում Փաշինյանի երեկվա ելույթին։
«Ինքը երեկ հայտնաբերեց, հա՞, որ եղել է հայտարարություն, որ իրեն գումարներ են վճարվել։ Մարդը, ով որ իր երգերի տակի քոմենթներին անձամբ պատասխանում է, կարևորագույն հայտարարություններից մեկի մասին երեկ իմացա՞վ։ Ծիծաղելի է, մինչ օրս այդ հայտարարությունը չի հերքվել։ Երեկվա ասածը հերքում չէր, աբսուրդ էր»,- ասաց Մամիջանյանը։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանը երեկ ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանի՝ պարգևավճարների մասին հարցին ի պատասխան նշել էր։
«Թալանածի 0.0001%-ը ձեզանից հավաքել ու բաշխել ենք, ուժեղացրել ենք, ներդրել ենք մեր պետական ապարատի վրա, որովհետև մենք մեր սեփական «Միշիկը» չունենք ու չենք ուզում ունենանք, որ մտնի պաշտոնյաներին ծրարով փող տա և այլն, և չենք էլ ունենալու։ Եվ այո՛, ճիշտ ենք արել։ Սրա արդյունքի շահառուն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին է»,- ասել էր Փաշինյանը։