«3+3» տարածաշրջանային հարթակի հերթական հանդիպման վայրի վերաբերյալ քննարկումները շարունակվում են:  Factor.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնել է ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը՝  արձագանքելով Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի երեկվա հայտարարությանը։
«Ինչպես արձանագրված է «3+3» տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի երրորդ հանդիպման համատեղ կոմյունիկեում, նախարարական հաջորդ հանդիպման վայրն ու ամսաթիվը կհամաձայնեցվեն դիվանագիտական ուղիներով։ Ընդհանուր ընկալմամբ` այդ հանդիպումը պետք է անցկացվի Երևանում կամ Բաքվում։ Փոխադարձաբար ընդունելի լուծում գտնելու ուղղությամբ քննարկումները կշարունակվեն, պայմանավորվածության լինելու դեպքում կտեղեկացնենք»,- հայտնեց Անի Բադալյանը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանը երեկ առաջարկել է, որ «3+3» տարածաշրջանային ձևաչափի հերթական հանդիպումը նախ անցկացվի Ադրբեջանում, դրանից հետո արդեն՝ Հայաստանում։