Երիտասարդի գլուխը ավտոմեքենայի դռան ապակու տակ թողած անձը հայտնաբերվել և հարցաքննվել է։ Factor.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք՝ շուրջ 10 օր առաջ համացանցում տարածվում էր տեսանյութ, որտեղ երիտասարդ տղայի գլուխը մեքենայի դռան ապակու տակ էր, նա խեղդվում էր և լացակումած խնդրում, որ իրեն ազատ արձակեն։ Դեպքը, ենթադրաբար, տեղի է ունեցել Գյումրիում, քանի որ խեղդվող տղան Գյումրիի բարբառով էր խոսում։ Ազատություն խնդրող երիտասարդը կատարողին դիմում էր Գևորգ անունով։
Դեպքի առնչությամբ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը): Նախաքննությունը շարունակվում է։
Ուշագրավ է, որ այս արտառոց դեպքից շուրջ 10 օր անց ենթադրյալ արարքը կատարող անձը որևէ կարգավիճակ չունի։ Նա միայն հարցաքննվել է և ազատ արձակվել։ Տուժողի կարգավիճակ ունի երիտասարդ տղան, որը ֆիզիկական և հոգեբանական բռնությունների է ենթարկվել։