«Հայաստանի Հանրապետության ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման» մասին օրենքի նախագծում փոփոխություններ են արվել, որի համաձայն՝ ՀՀ-ում վրացական վարորդական իրավունք ունեցողները երթևեկելու դեպքում չեն տուգանվի։ Այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտնեց ՔՊ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանը։
«Օրինագծի կետում ասվում է, որ ՀՀ քաղաքացի, այդ թվում երկքաղաքացի հանդիսացող՝ այլ երկրներում ստացած և Վիեննայի 1968 թվականի ճանապարհային երթևեկության կոնվենցիայով սահմանված վարորդական վկայականներին համապապատասխանող վկայականները ՀՀ-ի տարածքում համավում են գործող՝ այդ անձանց ՀՀ-ի տարածք գործելուց երեք ամիս ժամկետով։ Սա նշանակում է, որ այն ջավախքցիները, ովքեր ունեն երկքաղաքացիություն, բայց երթևեկում են վրացական վարորդական իրավունքներով, որովհետև ապրում են Վրաստանում, այլևս ենթակա չեն տուգանման»,- բացատրեց պատգամավորը։
Նրա խոսքով՝ երեք ամիսը մեկ սահմանը հատելով Վրաստանի քաղաքացին իրավունք ունի երթևեկելու։