«Իսրայելին ծանր և ավերիչ հարձակումներ են սպասվում», «Թիրախավորես բնակչությանը, կհարվածեմ ռազմավարական ենթակառուցվածքներիդ»․ հարձակումից առաջ Իրանն ու Իսրայելը ուղերձներ են հղել
Իրանի պետական ​​հեռուստատեսությունը հայտնել է, որ առաջիկա ժամերի ընթացքում Իրանի կողմից Իսրայելի դեմ «ծանր ու ավերիչ» հարձակումներ են սպասվում․ գրում է The Jerusalem Post-ը։
Իր հարձակումը Իրանը բացատրել է նրանով, որ իսրայելական բանակը շարունակում է հարվածել Իրանի ողջ տարածքում մի քանի թիրախների։
Իսրայելն էլ Իրանին ուղերձ է հղել, որ եթե Իսլամական Հանրապետությունը թիրախավորի Իսրայելի քաղաքացիական բնակչությանը, ապա ինքը կհարվածի երկրի ռազմավարական ենթակառուցվածքներին։
Նշենք, որ  իսրայելցի բարձրաստիճան պաշտոնյան Wall Street Journal-ին  ասել էր, որ Իսրայելը մտադիր է Իրանում գործողություն իրականացնել երկու շաբաթ։
Ինչին ԻՀՊԿ գեներալ Ահմադի Վահիդին պատասխանել էր, որ Իրանի գործողությունները Իսրայելի դեմ կշարունակվեն այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է։