Բան չեմ կարող ասել՝ տեղեկատվության չեմ տիրապետում։ Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Սյունիքի մարզում երկու անչափահաս երեխաների անհետ կորելու դեպքին՝ ասաց պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգյանը։
Նա առաջարկեց տեղեկություն ստանալ ԱԱԾ-ից։ Հարցին՝ արդյո՞ք սահմանները չեն հսկվում սահմանապահների և ՊՆ ծառայողների կողմից, այդ պայմաններում ինչպե՞ս է հնարավոր սահմանային հատումները, Հրաչյա Սարգսյանն ասաց․ «Տեսե՞լ են ու չեն ֆիքսե՞լ»։
Հստակեցնող հարցին՝ ինչպե՞ս է իրականացվում ծառայությունը, քանի որ թշնամին էլ կարող է ներթափանցել ՀՀ տարածք, պաշտոնյան ասաց․ «Այս պահին տեղեկություն չունեմ, չեմ կարող պատասխանել»։
Հիշեցնենք՝ Սյունիքի մարզի սահմանային Տեղ բնակավայրից երկու անչափահասներ ադրբեջանական կողմում են հայտնվել, առավոտյան հաղորդեց Ազգային անվտանգության ծառայությունը: Գերատեսչությունից հայտնում են, թե 18-ը դեռ չլրացած Կարեն Ջհանգիրյանն ու 17-ամյա Անդրեյ Գյագունցը գիշերը 1:20 են մոլորվել Արավուս գյուղի հարակից հատվածում: