«Արծվիկ Մինասյանը ստանում էր 360,000 դրամ աշխատավարձ։ Մակարոնի գինը կարող է 50% բարձրացել է, բայց Դուք չեք ասում հանրությանը, որ նույն Նիկոլ Փաշինյանի շնորհիվ Դուք այսօր 850,000 դրամ աշխատավարձ եք ստանում ամեն ամիս։ Այսինքն, 450,000 դրամ ավել աշխատավարձ եք ստանում։ Ես հիմա պաշտոնապես հայտարարում եմ՝ «Հայաստան» խմբակցության ցանկացած պատգամավոր, ով պատրաստ է ինձ տալ իր ավելացված 450 հազար դրամ աշխատավարձն ամեն ամիս, ես երաշխավորում եմ, որ իրեն և իր ամբողջ ընտանիքի անդամներին կապահովեմ մակարոնով։ Համաձա՞յն եք, եկեք այդ գործարքին գնանք։ Ինչքան պետք է՝ կտամ, պետք է՝ հետը կետչուպը կտամ, չգիտեմ, եթե պեստոյով եք ուզում, պեստո էլ կառնեմ, եկեք այդ գործարքին գնանք»,- ԱԺ նիոտում նման առաջարկ արեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը։
Իշխանական պատգամավորն այնուհետև պատասխանեց ըննդդիմադիր պատգամավորների հայտարարություններին, թե իրենք ՀՀ-ն դարձրել են «պադավապետություն»։ Սիսակ Գարիելյանը ևս մեկ առաջարկ արեց։
«Սեյրան Օհանյա՛ն, որ պահին հրաժարվեք «պադավատից», տարեկան տրանսպորտի փաթեթ Ձեզ կգնեմ։ Դուք նաև պատերազմի մասնակից եք, հաշմանդամության կարգ ունեք, կարող եք տրանսպորտայի բարեփոխումների զեղչերից օգտվել»։