Ավտոբուսում պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի հետ կապված միջադեպի գործով քաղաքացի Սամվել Վարդանյանն այսօր խուլիգանություն կատարելու հոդվածով մեղավոր ճանաչվեց, իսկ քաղաքական կամ այլ հայացքներով պայմանավորված թշնամանք կամ անհանդուրժողականություն հրահրելու հոդվածով՝ անմեղ։
«Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը որոշեց մեղադրյալ Սամվել Գագիկի Վարդանյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով (խուլիգանություն) նախատեսված հանցագործության կատարման մեջ ճանաչել մեղավոր։ Մեղադրյալ Սամվել Գագիկի Վարդանյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (ատելություն, խտրականություն, անհանդուրժողականություն կամ թշնամանք հրահրելուն կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսքը, ինչպես նաև այդ նպատակով նյութեր կամ առարկաներ տարածելը) նախատեսված հանցագործության մեջ ճանաչել անմեղ»,- մեղադրական վերդիկտը կարդաց դատավոր Դավիթ Արղամանյանը։