«Պատվարժա՛ն դատարան, առարկում ենք և գտնում ենք, որ դատարանն իրավասու չէր ընդհատել մեղադրյալի խոսքը»,- այս մասին «Ավտոբուսի գործով» դատական նիստի ժամանակ ասաց մեղադրյալ Սամվել Վարդանյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Այնուհանդերձ, մենք, հարգելով դատարանի որոշումը, քննարկել ենք մեղադրյալի հետ, և նա շատ կարճ եզրափակիչ հայտարարությամբ հանդես կգա»,- ասաց Մելիքյանը։
Նշենք, որ նախորդ դատական նիստի ժամանակ, երբ ամբաստանյալ Սամվել Վարդանյանը սկսեց եզրափակիչ ելույթը, դատավոր Դավիթ Արղամանյանը արգելեց շարունակել՝ պարզաբանելով, որ քաղաքական հայտարարություններ անել չի կարող։ Արդեն այսօրվա նիստի ժամանակ Սամվել Վարդանյանը ելույթ ունեցավ՝ առանց քաղաքական հատվածի։
Նշենք, որ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Աջափնյակ նստավայրում` դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, այսօր ավարտվեցին պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի և քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի միջև ավտոբուսում տեղի ունեցած միջադեպի գործով հիմնական դատալսումները։