«Ապրիլի 3-ին իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանի և լրատվամիջոցների կողմից ահազանգեր ենք ստացել, որ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում բռնություններ են գործադրվում դատապարտյալների նկատմամբ, ինչի առթիվ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի ներկայացուցիչները շտապել են հիմնարկ»,- հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՄԻՊ ներկայացուցիչ Արամ Մինասյանը։
Արդեն տեղում դատապարտյալները ՄԻՊ աշխատակիցներին ներկայացրել են, որ հատուկ նշանակության ստորաբաժանման ծառայողները ոչ համաչափ ուժ են կիրառել, խցերը խուզարկել, որի ընթացքում կոտրել են իրենց իրերը և այլն.
«Տեղեկություններ են ստացվել առ այն, որ այս գործողությունների հետևանքով դատապարտյալներից մեկը տեղափոխվել է քրեակատարողական այլ հիմնարկ։ Դատապարտյալները զրույցում ընթացքում մարմնական վնասվածքների մասին են նաև ահազանգել, որոնց արձագանքել են նաև մեր ներկայացուցիչները. դրանք կապտուկներ էին, քերծվածքներ, 2 անձի վերաբերյալ կասկածներ են եղել նաև կոտրվածքների մասին»,- մանրամասնեց Մինասյանը։