Մոսկվային և Բաքվին կապում են դաշնակցային հարաբերությունները․ Գալուզինը վստահ է՝ Բաքվի «Ռուսական տան» իրավիճակի շուրջ լուծում կգտնվի
Ռուսաստանը վստահ է, որ Ադրբեջանում «Ռուսական տան» շուրջ ստեղծված իրավիճակին լուծում կգտնվի։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին ասել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։
«Ես վստահ եմ, որ մենք լուծում կգտնենք։ Լուծում գտնելու համար պետք է երկխոսություն վարել։ Մենք երբեք չենք դադարեցրել երկխոսությունն Ադրբեջանի հետ»,- ասել է Գալուզինը։
Նա հիշեցրել է, որ Մոսկվային և Բաքվին կապում են դաշնակցային հարաբերությունները, և «դրանով շատ բան է ասված»։
«Ուստի մենք կցանկանայինք մեր համատեղ օրակարգում առկա կամ նոր ի հայտ եկած հարցերը լուծել հենց դաշնակցային համագործակցության ոգով: Իմ կարծիքով՝ դա ենթադրում է, ի թիվս այլ բաների, մշակութային և հումանիտար ոլորտում զարգացած, լայնածավալ, բազմազան փոխանակումներ։ Համոզված եմ, որ եթե ելնենք մեր դաշնակցային համագործակցությունից, մեր մշակութային կապերի հարուստ պատմությունից, ապա «Ռուսական տան» խնդրին երկուստեք ընդունելի լուծում կգտնենք»,- ընդգծել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի իշխանությունները որոշել են փակել Բաքվի «Ռուսական տունը»։