«Երևանի կենտրոնի շենքերից մեկից ստացել են խմբային բողոք, երբ ամբողջ շենքի բնակիչները բողոք են ներկայացրել, որ իրենց հարևանությամբ գործող ռեստորանից լսվող աղմուկը ամբողջությամբ խաթարում է իրենց անդորրը», – այսօր աղմուկի թեմայով հրավիրված խորհրդարանական լսումների ժամանակ ասաց ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը։
ՄԻՊ-ի խոսքով՝ նախաձեռնել են գործընթաց, որի արդյունքում տեսչական մարմինը աղմուկի մակարդակի չափումներ է իրականացրել և արձանագրել խնդիրներ։
«Խնդրի արձանագրումից հետո մեզ հասանելի է դարձել, որ խնդիրը դեռևս ինչ-որ չափով շարունակվում է։ Շարունակել ենք քննարկման ընթացակարգը և վերջում նույնիսկ պարզել ենք, որ այդ ռեստորանը չի ունեցել ոգելիչ խմիչքների և ծխախոտային արտադրանքի վաճառք իրականացնելու թույլտվություն, նաև հանրային սննդի կազմակերպումն է իրականացվել առանց համապատասխան թույլտվությունների»,- ասաց Մանասյանը։