Դիսոնանս է առաջանում՝ լիցենզիայի համար սրճարանները դիմում են, նոր կադաստրային արժեքով վճարի համար` ոչ․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
03.03.2025 | 10:49533 սուբյեկտ չի ստացել վարձավճարների ծանուցումները, դրանք վերադարձվել են «չպահանջված» նշումով։ Այս մասին զեկուցեցին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ։
«Այդ սուբյեկտները, վարչական շրջանների հարգելի՛ ղեկավարներ, ծանուցումները չստանալով, այնուամենայնիվ, կարողանում են ձեզանից լիցենզիաներ ստանալ և իրենց գործունեությունը ծավալել․ ես նման դեպքեր գիտեմ։ Հետևապես, խնդրում եմ՝ այս 533-ի ցանկով ամեն վարչական շրջանի ղեկավար ստուգի, օրինակ, այդ սրճարանն աշխատո՞ւմ է, թե՞ չի աշխատում, ձեզ լիցենզիայի համար դիմե՞լ է, թե՞ չի դիմել։ Լիցենզիայի կամ թույլտվության համար գալիս, ձեզ դիմում է, բայց նոր կադաստրային արժեքով վճարի համար ոնց որ անհասանելի են դառնում։ Այսինքն՝ այստեղ դիսոնանս է առաջանում», – ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ դիմելով ենթականերին։
Ավինյանը նաև նշեց, որ եթե այդ սուբյեկտները չեն կարողանում նոր կադաստրային արժեքով վճարումներն անել, ավելի լավ է՝ վերադարձնեն համայնքին, և այդ տարածքներում կանաչ տարածքներ կլինեն։