Մեծ ամոթ է. Վարդգես Գասպարին դատարանի բակում ակցիա է անում` հաջակցություն Սամվել Վարդանյանի․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
25.02.2025 | 14:21Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Աջափնյակ նստավայրի շենքի դիմաց այսօր բողոքի ակցիա էր իրականացնում ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին։ Նա եկել էր իր աջակցությունը հայտնելու պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի հետ կապված միջադեպի գործով անցնող Սամվել Վարդանյանին։ Factor TV-ի հետ զրույցում նա նշեց, որ «մեծ ամոթ է իր համար, որ բռնությունը մինչ այժմ չի բացահայտվել»։
Նշենք, որ 2024-ի ապրիլի 15-ին այդ ժամանակ դեռևս ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի և քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի միջև հասարակական տրանսպորտում միջադեպ էր տեղի ունեցել։ Խուլիգանության կասկածանքով հաջորդ օրը ձերբակալված Վարդանյանի փաստաբաններ Ռուբեն Մելիքյանն ու Վարազդատ Հարությունյանը պատմել էին, որ ոստիկանների ուղեկցությամբ ձերբակալվածների պահման վայր տեղափոխելու ճանապարհին դիմակավորված անձինք խոշտանգել են Սամվել Վարդանյանին․ ծնկի են բերել, թքել նրա վրա և սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցրել։ Այս դեպքի առթիվ թեև նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, սակայն դեռ տեսանելի արդյունքնենր չկան։