«Քաղաքացին կարող է աջակցություն ստանալ այն դեպքում, երբ ունի վարկեր, որոնք տրված են եղել Կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզիա ունեցող բանկերի և բանկային կազմակերպությունների կողմից, և այդ վարկերը 3 կամ ավելի տարի դասակարգված են «անհուսալի» դասով։ Այդ վարկերի հանրագումարը մայր գումարների գծով չպետք է գերազանցի 1 միլիոն դրամը»,- այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերով փոխնախարար Դավիթ Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց աջակցության ծրագրին։
Փոխնախարարի խոսքով՝ եթե մայր գումարը գերազանցում է 1 միլիոն դրամը, ապա ծրագրից օգտվելու համար քաղաքացիները պետք է նախապես այնքան վճարում կատարեն, մինչև մայր գումարի մնացորդը չգերազանցի 1 միլիոն դրամը։
«Առաջիկա մեկ տարվա ընթացքում, որ պահին, որ կստացվի այդ վարկերի շեմը նվազեցնել 1 միլիոն դրամը, քաղաքացիները կարող են դիմել ծրագրին և դառնալ շահառու»,- նշեց փոխնախարարը։