Ադրբեջանի դեմ կարևոր զենքից ՀՀ-ն չպիտի՛ հրաժարվի․ Ալիևը անպատժելի կդառնա, եթե միջազգային դատական հայցերը հետ կանչվեն. Հասմիկ Հարությունյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
07.02.2025 | 19:30«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ իրավական հարցերով փորձագետ Հասմիկ Հարությունյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Բաքվում Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության դեմ շինծու գործով դատավարության, հայ գերիներին ճնշելու միջոցով Հայաստանի դեմ պրոցես նախաձեռնելու մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանն ի պատասխան Բաքվի ԶԼՄ-ների կողմից հրապարակված Արայիկ Հարությունյանի և Դավիթ Բաբայանի պատասխանների, նրանց ճնշելու միջոցով ցուցմունքներ կորզելու հավանականության մասին։ Փորձագետը խոսել է նաև Հայաստանի իշխանությունների պատրաստակամության մասին՝ հրաժարվել Միջազգային քրեական դատարանում Ադրբեջանի դեմ հայցերից, եթե կնքվի խաղաղության պայմանագիր։