«Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է կատարել Ադրբեջանի պահանջները, մասնավորապես ԵԱՀԿ խմբի լուծարման պահանջը, բայց պատրաստ չէ կատարել սեփական ժողովրդին տրված խոստումները»,- այս մասին ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը:
«Ինքն արդեն իսկ հանձնել է Արցախը, բայց հրաժարվում է քաղաքացիներին պատմել, թե մինչ այդ, մինչ իր աղետալի բեմելն ի՞նչ բանակցային փաթեթներ էին առկա։ Ընդ որում՝ եթե այս կողմից լինեն մարդիկ, որոնք հանճարեղ մտքեր արտահայտեն, թե նախագահներն իրենք կարող են հրապարակել դրանք, ո՛չ, դա այդպես չէ, այդ փաստաթղթերը գաղտնի են, իսկ գաղտնիության գրիֆ Հայաստանի Հանրապետությունում շնորհում է կառավարության ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցնողը։ Ընդ որում՝ ասելով, թե դրանք գաղտնի են, գաղտնի էլ պիտի մնան, անտրամաբանական է, որովհետև դուք պատրաստ եք Մինսկի ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը լուծարել, էլ ի՞նչ գաղտնիության մասին կարող է լինել խոսքը։ Լրատվականները, պաշտոնաթող նախագահները և ամենակարևորը, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանից հրապարակել նախորդիվ բանակցային փաթեթները»,- նշեց պատգամավորը։