Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ռուսաստանում ՀՀ դեսպան Գուրգեն Արսենյանը Սերժ Սարգսյանի անվտանգության ծառայության նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի գործով վկա են։ Ղազարյանի մյուս մեղադրյալ Արմեն Սարգսյանի գործով դատական նիստի ընթացքում այսօր հանրային մեղադրող Գորիկ Հակոբյանը ապացույցների հետազոտման հաջորդականության վերաբերյալ դիրքորոշում հայտնելիս նշեց, որ ի թիվս այլ անձանց պետք է հարցաքննել Քոչարյանին, Սարգսյանին և Արսենյանին։
Հիշեցնենք, որ դատարանում քննվող գործը վերաբերում է Իսակովի Պողոտայում գտնվող հողատարածքները 2006-2007 թվականների ընթացքում ենթադրյալ ապօրինի օտարելուն։ Այդ ժամանակ Սերժ Սարգսյանը եղել է Հայաստանի Պաշտպանության նախարարը, Ռոբերտ Քոչարյանը՝ ՀՀ նախագահը, բացի այդ՝ ըստ քրեական գործի՝ Քոչարյանին պատկանող ընկերություններից մեկը ևս այս տարածքում հողատարածք ունի։