Դատախազությունը պահանջում է Սերժ Սարգսյանի անվտանգության ծառայության պետ Վաչագան Ղազարյանից և Իսակովի պողոտայում 2006-2007 թվականների ընթացքում օտարված հողատարածքների գործով մեղադրյալ Արմեն Սարգսյանից համապարտության կարգով բռնագանձել 123 մլն դրամից ավելի գումար։ Սարգսյանի պաշտպան Մհեր Հակոբյանն առարկեց մեղադրյալներին որպես գույքային պատասխանող ներգրավելու միջնորդության դեմ՝ ներկայացնելով օրենսդրական կարգավորումներ, համաձայն որոնց՝ ներկա պահին և գործում առկա հանգամանքների պայմաններում հանրային մեղադրողը չի կարող նման միջնորդություն ներկայացնել։ Պաշտպանի խոսքի ընթացքում պարզ դարձավ, որ ըստ քրեական գործի՝ Վաչագան Ղազարյանին վերագրվում է փողերի լվացման մեղադրանք, և այս մեղադրանքում նշվում է, թե Վաչագան Ղազարյանը Իսակովի պողոտայում գտնվող հողատարածք է վաճառել Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։